Jeseň sa nesie už tradične v znamení „Silnej ruky stredoškolákov“. Na našej škole sme školské kolo zrealizovali už v septembri. Súťažili sme systémom každý s každým, čo bolo pre pretekárov dosť náročné, pretože museli absolvovať viacej zápasov.

Traja najlepší z každej kategórie postúpili na oblastné kolo do Dolného Kubína. V Kubíne sa stretli súťažiaci z Banskobystrického a Žilinského kraja.

Na súťaž sme išli s početnou výpravou až 12 pretekárov. Súťažilo sa systémom dvoch prehier. Oproti minulým rokom výrazne vzrástla konkurencia a tak bolo náročnejšie presadiť sa. Niektorým našim pretekárom sa nepodarilo ustrážiť si váhu, preto štartovali vo vyššej váhovej kategórii, ako boli zvyknutí, čo im samozrejme nepomohlo. Toto sa stalo aj Dávidovi Stasovi /IV.B/ minuloročnému majstrovi Slovenska do 65 kg. Napriek sklamaniu po vážení sa mu podarilo vybojovať si 3. miesto v kategórii do 70 kg. Výsledky ostatných chlapcov boli nasledovné:

5. miesto – Klinovský, Peter  /II.A/ 3 Pts. Kat. do 65 kg

5. miesto – Pisca, Dominik    /III. JH/ 4 Pts. Kat. do 70 kg.

7. miesto – Kozák, Matej       /II.C/ 8 Pts. Kat. do 80 kg.

9. miesto – Sirota, Lukáš        /III.JH/ 6 Pts. Kat. do 80 kg.

13. miesto – Kozák, Vladimír /IV.B/ 2 Pts. Kat. do 80 kg.

5. miesto – Mrekaj, Ľuboš      /II.A/ 14 Pts Kat. nad 80 kg.

8. miesto – Pekarčík, Pavol     /II.A/ 11 Pts Kat. nad 80 kg.

Želiezkom v ohni boli naše dievčatá. V oboch kategóriách sme mali dve, obe s minuloročnými skúsenosťami. V kategórii do 65 kg to boli Lenka Hojová /III.AUG/ a Karin Muchová /II.G/. Nad 65 kg už ostrieľaná Gabika Nogová /IV.AUG/a nováčik súťaže Patrícia Krivdová /I.G/. V oboch kategóriách  boli favorizované pretekárky z Dolného Kubína.

Kategóriu dievčať do 60kg ovládla Nina Naništová (SZŠ Dolný Kubín) pred svojou školskou sparing partnerkou, Nikolou Cihlečkovou (tiež SZŠ Dolný Kubín), na treťom mieste sa umiestnila Ema Miterková (Gym. Trstená). Naše dievčatá obsadili nasledovné priečky:

4. Hojová, Lenka (SŠ Nižná)  7 Pts

9. Muchová, Karin (SŠ Nižná)  2 Pts.

V kategórii nad 65 kg. vládla nervozita, keďže rozhodca na stole bol zároveň trénerom favorizovaných kubínčaniek. Hlavne pre Gabiku bolo náročné nevšímať si jeho snahy vyviesť ju z miery. Ukázalo sa, že je dostatočne psychicky pripravená a jednoznačne svoju kategóriu vyhrala. Prekvapením súťaže bola Paťa Krivdová, ktorá sa celkom ľahko dostala cez svoje súperky a obsadila 3. miesto.

Na Slovensko nám postúpili traja súťažiaci: Gabika Nogová, Patrícia KrivdováDávid Stas. 22.11 o piatej ráno vyštartovali za svojim snom, zmerať si sily s tými najlepšími na Slovensku. Súťaž sa konala v telocvični TUKE v Košiciach. Súťažilo sa na štyroch stoloch. Po veľmi náročných zápasoch sme spoznali víťazov a čo nás teší najviac víťazka je aj z našej školy. Naše tajné predpoklady sa potvrdili. V kategórii žien nad 65 kg si 1. miesto vybojovala Gabika Nogová, ktorá na sebe už niekoľko rokov poriadne maká. Práve táto drina  priniesla konečne ovocie. Radosť nám urobili aj naši ďalší dvaja pretekári, ktorí síce nestáli na bedni, no ich umiestenie v celoslovenskej konkurencii je chvályhodné. Dávid Stas obsadil 10. miesto a Patrícia Krivdová 8. miesto.

Všetkým našim pretekárom gratulujeme k perfektným výsledkom a ďakujeme za reprezentáciu