V pondelok 11.11.2019 sa naši futsalisti zúčastnili regionálneho kola SŠ na gymnáziu v Námestove. Po úspešnom okresnom kole sme boli nabudení zvíťaziť aj v ďalšom kole.  V prvom zápase na nás čakali chalani z gymnázia Dolný Kubín. Do zápasu sme vstúpili s našou kombinačnou hrou a počas celého stretnutia sme diktovali tempo hry. Konečný výsledok 7:0 hovorí za všetko.  V druhom finálovom zápase sme nastúpili proti domácemu gymnázium z Námestova. Prvý polčas bol veľmi vyrovnaný a čakalo sa len na chybu súpera. Bohužiaľ 14 sekúnd pred koncom prvého polčasu sme ju urobili my a súper sa ujal vedenia. Druhý polčas sme dominovali a vytvárali sme si šancu za šancou. Stačil nám jediný gól na postup na krajské kolo ale ani za pol hodinu sa nám nepodarilo skórovať. Vo futbale to už tak býva, že nie vždy vyhrá lepšie družstvo. Nám chýbalo potrebné šťastie, ktoré náš súper mal a právom sa radoval z postupu do ďalšieho kola. Našim študentom ďakujem za vzornú reprezentáciu školy.

SŠ Nižná reprezentovali: Pavol Hrkeľ IV.A, Matúš Obrtač IV.B, Maroš Bednár IV.C, Martin Bednár IV.C, Roman Repka IV.C, Ondrej Hušľa IV.D, Samuel Svetlák IV.D, Tomáš Ujmiak IV.D, Krištof Černota IV.D a Dávid Hrkeľ I.JH