Aktualizačné vzdelávanie pre pedagógov – Online marketing pre školy

Dátum konania:
Cena kurzu: 500€
Prihlásiť sa na kurz
Popis kurzu:

O školení

Propagácia a marketing sa v stále väčšej miere presúva na internet. 92 % rodičov a 95 % žiakov hľadá informácie o školách pre svojich potomkov na internete a sociálnych sieťach. Napriek tomu školy stále dbajú na starých off-line postupoch. Zo skúsenosti nášho lektora a rôznych analýz vieme, že minimum škôl sa venuje online marketingu a prakticky žiadna škola nepoužíva reklamu vo vyhľadávačoch. Niektoré školy dokonca ani nemajú upravený web tak, aby návštevníci mohli ľahko nájsť informácie o prijímacom konaní. A potom sa čudujú, že majú málo prihlásených žiakov.

Aktualizačné vzdelávanie v rozsahu 6 hodín. Suma 500 € je za celú školu. V prípade záujmu vieme pripraviť individuálne nacenenie (varianta pre menšie školy)

Čo si účastníci školenia odnesú?

 • Zoznámite sa s prieskumami o správaní uchádzačov a ich rodičov pri vyhľadávaní informácií.
 • Ukážeme Vám, aké nástroje internetového marketingu sú pre školy ideálne.
 • Pochopíte, ako zapadá internetový marketing do komunikácie školy a náborového procesu.
 • Naučíte sa zvoliť správne nástroje internetového marketingu pre každú časť náboru.
 • Zistíte, že začať točiť videá je jednoduché a Vašu komunikáciu to posunie ďaleko pred konkurenciu.

Obsah školenia

 1. Dáta o Online marketingu.Ako sa správajú vaši rodičia alebo žiaci na internete? Čo ich zaujíma, čo potrebujú vedieť a ako často chodia na váš web alebo sociálne siete?
 2. Čo je internetový marketing? Na internete existujú stovky nástrojov, ktoré by školy mohli používať. My sme z nich vybrali tie, ktoré sú pre školy najefektívnejšie.
 3. Porovnanie internetového a klasického marketingu. Oplatí sa školám investícia do tlače, bilbordov, alebo je lepšie propagovať sa len na internete? Nahradí pre školy internetový marketing offline aktivity?
 4. Mobilný prístup. Instagram sa konzumuje iba prostredníctvom mobilu, Facebook takmer výlučne tiež a polovica návštevníkov vášho webu sa na webovú stránku díva na malej obrazovke svojho telefónu. Na čo je potrebné dať si pozor?
 5. Textácia a copywriting. Ako písať na webe tak, aby ste oslovili čím viac ľudí? Ako fungujú smajlíci a na akých je potrebné si dať pozor?
 6. Základy sociálnych sietí a webu. Ako zapadajú web, Facebook a Instagram do komunikácie školy? Ako ich správne prepojiť a využívať?
 7. Obsahový marketing. Ako písať články a prečo sú pre vás dôležité. Tipy, triky a námety.
 8. Internetové školské katalógy. Oplatí sa do nich investovať alebo na nich stačí byť?
 9. Emailový marketing. Posielajte pekne vyzerajúce emaily tisícom ľudí naraz. Zadarmo!
 10. PPC reklama. Reklama s platbou za preklik je najlacnejšou cestou, ako na web dostať uchádzačov a ich rodičov. Povieme si, ako funguje a na čo je potrebné si dať pozor.
 11. Google Moja Firma. Najsilnejší nástroj v lokálnom marketingu. Povieme si, čo to je a ako ho využiť. To najlepšie? Je zadarmo.
 12. Video v dobe internetu. Prečo začať natáčať videá a ako na to? Tipy, triky a ukážky z praxe.

 

Lektor: Bc. Lukáš Lepáček