Študentské Trénerské Centrum Microsoft 2018

Študentské Trénerské Centrum Microsoft 2018

1.    Začiatok

Na začiatku sa mi do programu ŠTC moc nechcelo, ale už predtým som sa zaujímal aj o iné programy so zameraním na IT. Spolu s ďalšími troma spolužiakmi som sa prihlásil. Do pár dní mi prišla odpoveď. Mal som vytvoriť dve čo najlepšie  práce v spolupráci s Microsoft aplikáciami. Deadline bol strašný -  necelé 4 dni na takú prácu... Nedostatok spánku a nervozita sa stupňovali. Prácu som odovzdal a čakal. O pár dní mi prišiel email bol som pozvaný do Bratislavy na 2. vyraďovacie kolo. Zúčastnil som sa pohovoru pred hlavnými manažérmi Microsoftu, kde som im odprezentoval moju prácu.  O dva týždne mi prišiel email  "Gratulujeme - stali jste se členy STC!". Bol som znovu pozvaný do Bratislavy, hlavného sídla Microsoftu. Úžasné prostredie a ešte lepší ľudia. Začal som spoznávať ostatných vybraných členov do ŠTC programu a samozrejme aj vedenie. ŠTC mi ponúklo rozvíjať svoje soft skills, zúčastňovať sa konferencii, pracovať pod menom Microsoft-u a pritom si nadobudnúť mnoho dôležitých kontaktov, ktoré by mi mohli v budúcnosti pomôcť. Všetko to má svoje výhody, ale aj nevýhody. V ŠTC sa zaoberám samozrejme všeobecne IT, ale hlavne vývojom software-ových aplikácií. Určite som na  niektoré veci zabudol. Ak vás program Študentského Trénerského Centra zaujal, viac informácií nájdete stc.microsoft.sk . Teraz, keď ma stretnete na školskej chodbe s notebookom v ruke, budete poznať môj príbeh.

 

2.    Prvý webinár

Zdravím , tak mám za sebou prvý webinár, ktorý sa zaoberal Windowsom ako operačným systémom. Viedol ho Ján "Haichi" Hajek (technický leader TheNetw.org,C# a JavaScript 8+ ročný developer..). Zaoberali a diskutovali sme od základných funkcií Windows-u až pod pokročilé nadstavenia Firewall-u. V prílohe posielam nejaké screenshoty z prezentácie. Prebiehal online cez skype for business. Tí čo nemohli prísť majú prístup k záznamu na Drive. Dostali sme za úlohu rozdeliť sa do 4 skupín a natočiť použiteľné dvojminútové video o zaujímavých témach, o ktorých Ján rozprával. Pôvodne som sa chcel priradiť ku teamu, ktorý pracoval na prepojení android a IOS mobilného zariadenia a Windows 10, ale team sa naplnil a tak som sa dal na Gaming mode on Windows 10. Celý Webinár sa niesol  v priateľskom duchu, plný príjemnej atmosféry a miestami otázkami.

 

Študentské Trénerské Centrum: Matej Pilarčík

 

 

                                                                                              Matej Pilarčík

                                                                                           

000
Čítať 164 krát Naposledy zmenené pondelok, 29 január 2018 08:05
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Zasielanie noviniek

Zaregistruj sa a budeš informovaný o dôležitých udalostiach na škole, o školskom časopise alebo pripravovaných udalostiach
Budeš priamo v dianí a nič ti neunikne

Sme tu pre Vás

Telefón: +421 43 5381405
Email: ssnizna@ssnizna.sk

Spojená škola
Hattalova 471
027 43 Nižná