Spojená škola - Nižná - Filtrované položky podľa dátumu: štvrtok, 09 jún 2016
štvrtok, 09 jún 2016 09:15

Katka pracuje v prestížnom ateliéri

   Príležitostne by sme vám chceli na našej web stránke školy v malom interwiev priblížiť bývalých žiakov naše Spojenej strednej umeleckej školy. Či sa im darí, naplnili sa ich očakávania v ďalšom štúdiu na vysokej škole a následne v profesionálnom živote. Postupne   oslovíme niektorých našich bývalých absolventov, ktorým položíme približne vždy rovnaké otázky. Veríme, že odpovede prinesú mnoho konštruktívnych momentov ktoré na svojom prahu budú predovšetkým motivujúce. 

štvrtok, 09 jún 2016 07:00

Zvládli sme to

Pravidelne sa na našej škole počas maturitných skúšok pripravuje kurz pohybových aktivít, kde si študenti druhých ročníkovmôžu vyskúšať rôzne pohybové aktivity, ktoré sme im počas troch dní pripravili. Prvý deň sa žiaci oboznámili a vyskúšali si jednotlivé technické disciplíny, druhý deň sme si urobili krátku turistickú prechádzku do hornooravského okolia. A tretí deň bol najrozmanitejší, pretože práve v tento deň si žiaci sami zvolili svoju pohybovú aktivitu.

štvrtok, 09 jún 2016 06:58

Ako byť fit?

Jednou z priorít kabinetu telesnej a športovej výchovy je viesť žiakov k správnemu a zdravému životnému štýlu. Preto sme sa rozhodli medzi nás pozvať jedného z našich bývalých žiakov, Tonka Pavláka, ktorý sa v súčasnosti už 10 rokov venuje silovým športom a s tým súvisiacim vhodným stravovaním. Pre žiakov našej školy si pripravil prednášku „Ako sa správne stravovať a byť fit“. Žiaci z II.A a II.B mali možnosť načerpať vedomosti, ktoré on roky nadobúda na základe vlastnej skúsenosti.

štvrtok, 09 jún 2016 06:57

Náš pohľad na Prednú Horu

Pri myšlienke navštíviť „Prednú Horu“, každému z nás sa objaví úsmev na tvári s myšlienkou „Už nás majú?“ Napriek tomu zvedavosť zvíťazila, a preto sme sa vybrali na jeden deň (16.5.2016) do protialkoholického ústavu na východe krajiny.

Odborný liečebný ústavsa nachádzal na nádhernom mieste na kopci uprostred divokej prírody, kde sa dobrovoľne a bohužiaľ aj opakovane liečia rôzne prípady alkoholikov a ľudí závislých od drog a iných psychoaktívnych látok.

Zasielanie noviniek

Zaregistruj sa a budeš informovaný o dôležitých udalostiach na škole, o školskom časopise alebo pripravovaných udalostiach
Budeš priamo v dianí a nič ti neunikne

Sme tu pre Vás

Telefón: +421 43 5381405
Email: ssnizna@ssnizna.sk

Spojená škola
Hattalova 471
027 43 Nižná