Spojená škola - Nižná - Filtrované položky podľa dátumu: streda, 22 jún 2016
streda, 22 jún 2016 09:35

Mecca kultúry - Londýn

„Do you speak English?“ Snáď základná otázka v anglickom jazyku dôležitá na to, aby ste sa vedeli pohybovať v anglicky hovoriacej krajine.

Určite budete súhlasiť s tvrdením, že stredobodom anglickej kultúry je samozrejme svetová metropola Londýn. Za kultúrou tam cestujú obyvatelia zo všetkých kútov nielen celého Spojeného Kráľovstva, ale i z celého sveta. Mesto stále žije bohatými kultúrnymi akciami. Konajú sa tu festivaly, veľtrhy alebo kultúrne akcie od koncertov, opier, vernisáži, až po pulzujúce nočné kluby a tanečné podniky. Každý si určite vyberie podľa svojho vkusu. Hovorí sa, že v Anglicku sa nebudete nikdy nudiť, a život sa tu nikdy nekončí.

Na sklonku školského roka vyhlasuje odbor školstva a športu Žilinského samosprávneho kraja výsledky súťaží, ktoré organizuje. Jednou z nich je aj literárno-výtvarná súťaž Môj slovenský športový idol. Šiestykrát za sebou v tejto súťaži uspeli študenti Strednej umeleckej školy z Nižnej, keď prvé miesto obsadila Júlia Pavolková a na druhom mieste skončila jej mladšia spolužiačka Lucia Irsáková.

Zasielanie noviniek

Zaregistruj sa a budeš informovaný o dôležitých udalostiach na škole, o školskom časopise alebo pripravovaných udalostiach
Budeš priamo v dianí a nič ti neunikne

Sme tu pre Vás

Telefón: +421 43 5381405
Email: ssnizna@ssnizna.sk

Spojená škola
Hattalova 471
027 43 Nižná