Spojená škola - Nižná - Filtrované položky podľa dátumu: streda, 02 november 2016

Celoslovenský projekt vyhlásený Slovenskou pedagogickou knižnicou v Bratislave „Záložka do knihy spája slovenské školy“ vygradoval našou priateľskou návštevou v partnerskej odbornej škole v Snine. Z našej školy do Sniny vycestovalo 5 žiačok (K. Košturiaková z I.AUG, E. Makanová z I.AUG, Veronika Urbanová z III.G, Veronika Želudeková a Lucia Frančeková z III.AU). Svoju účasť si „vybojovali“ na základe hlasovania v školskom kole o najkrajšiu záložku. Už nič nebránilo našej ceste na ďaleký východ.

streda, 02 november 2016 11:24

Angličtina trochu inak

Dňa 18. Oktobra sme v Spojenej škole v Nižnej na hodine angličtiny piekli tekvicové muffiny a tekvicovú roládu podľa anglického receptu: http://www.tasteofhome.com/recipes/frosted-pumpkin-cookies http://www.tasteofhome.com/recipes/favorite-pumpkin-cake-roll Tieto koláčiky  sa spájajú s prípravami na slávenie Halloweenu v anglicky hovoriacich krajinách a tradične sa pripravujú z tekvicového pyré. Žiaci 2.TN triedy sa na hodinu príkladne pripravili. Museli preštudovať recept, prepočítať anglické objemové miery, previesť teplotu z Farenheitovej stupnice na stupne Celzia a taktiež vypátrať, ako sa dajú jednotlivé ingrediencie, nedostupné na Slovensku, nahradiť niečím podobným.

streda, 02 november 2016 11:09

Lezenie je radosť

Piatok, 21.októbra 2016, sa niesol v duchu prekonávania hraníc a možno tak trochu aj vlastnej pohodlnosti. Tento deň sa študenti a študentky našej školy rozhodli prijať výzvu a pretekať  v lezení na umelej lezeckej stene v súťaži o NAJRÝCHLEJŠÍ VÝSTUP NA VRCHOL.

Súťažilo sa v dvoch kategóriách, chlapci a dievčatá. Pre chlapcov sme pripravili tri cesty, z ktorých dve končili previsom. Posledná bola sťažená aj malým počtom chytov. Obťažnosť bol taká vysoká, že z počtu 33 súťažiacich zvládlo všetky tri trasy len 12 chlapcov.

Už štandardne sme začali školské turnaje o Majstra školy bedmintonom. Po odchode maturantov, ktorí v minulom roku skončili na krajskom kole druhí, bolo potrebné obzrieť sa po ich nástupcoch.  A neboli sme sklamaní.

Na škole tak prebehol bedmintonový turnaj o Majstra školy v kategórii chlapci a dievčatá. Víťazné dvojice  postupujú na okresné kolo do Tvrdošína, 3.11.2016.

streda, 02 november 2016 07:17

EXKURZIA V AUTOMOBILOVOM RAJI

,,Bolo to super! Krásny zážitok. Raj pre oči.“ Takéto pocity mal Tomáš Dendis (žiak III.A) po svojom návrate   z výstavy AUTOSALÓN – AUTOSHOW NITRA 2016, na ktorej sa zúčastnil 14. októbra 2016 spolu s ďalšími našimi autoelektronikmi. Exkurziu na nitriansky autosalón zorganizovali majstri odborného výcviku Bc. Marián Kulina a Bc. Marián Pažítka. Podľa nich táto akcia splnila svoj cieľ, lebo naši študenti so zameraním na autoelektroniku mali možnosť vidieť najmodernejšie autá, nové trendy a taktiež mohli zažiť neopakovateľnú atmosféru takéhoto veľkolepého podujatia.

Zasielanie noviniek

Zaregistruj sa a budeš informovaný o dôležitých udalostiach na škole, o školskom časopise alebo pripravovaných udalostiach
Budeš priamo v dianí a nič ti neunikne

Sme tu pre Vás

Telefón: +421 43 5381405
Email: ssnizna@ssnizna.sk

Spojená škola
Hattalova 471
027 43 Nižná