Spojená škola - Nižná - Filtrované položky podľa dátumu: streda, 20 jún 2018
streda, 20 jún 2018 11:23

Zelený plenér 2018

V dňoch  11. až 15.júna 2018 sa žiaci 1.ročníka strednej umeleckej školy zúčastnili povinného krajinárskeho kurzu v rekreačnom stredisku  pri Ústí nad Priehradou. Absolvovanie tohto podujatia je povinné a vyplýva priamo z ŠVP. Trvá 5 dní po 7 vyučovacích hodín. Hlavným cieľom kreslenia v plenéri je rozšírenie  kresliarskych i maliarskych  zručností žiakov spojené s hľadaním nových možností využitia krajinárskych motívom  od detailu až po veľké celky.  Žiak mal vytvoriť každý deň dve práce, ktoré budú zarátané do celkovej klasifikácie  odbornej umeleckej praxe.

streda, 20 jún 2018 09:42

Výrazný úspech na Gorazdovi

Dňa 14.júna 2018 sa v Dome kultúry Námestovo uskutočnilo vyhodnotenie  23. ročníka  celoslovenskej výtvarnej súťaže detí a mládeže. GORAZDOVO VÝTVARNÉ NÁMESTOVO  tematicky zamerané na národnú históriu. Podujatie  zorganizovali nasledujúce inštitúcie: Mesto Námestovo, Dom kultúry Námestovo, Národné osvetové centrum Bratislava, Spoločnosť svätého Gorazda Bratislava, Rímsko - katolícky  farský úrad Námestovo.

Žilinský samosprávny kraj vyhlásil minulý mesiac súťaž pre žiakov stredných škôl pod názvom Webstránka k 100. výročiu Martinskej deklarácie. Termín na vytvorenie a odovzdanie súťažného návrhu bol doslova šibeničný – necelé tri týždne. Výsledky  odborná porota vyhlásila 12. júna 2018 v Sobášnom paláci v Bytči. Naši žiaci zo Strednej umeleckej školy ( M. Randjak, J. Kurtulík)  ako  aj z Technickej školy (Michal Kavuljak, Roman Gvoždiak) obstáli výborne.