Spojená škola - Nižná - Filtrované položky podľa dátumu: streda, 06 apríl 2016
streda, 06 apríl 2016 08:03

Marec mesiac knihy

Už tradične mesiac marec spájame nielen s príchodom jari, ale i mesiacom knihy. Pri tejto príležitosti sme si trochu zasúťažili a preverili naše literárne vedomosti. Súťažný kvíz sa uskutočnil dňa 17. marca v priestoroch knižnice. Tvorili ho štyri súťažné kolá: 1. Literárny milionár, 2. K textu priraď meno spisovateľa, 3. Vysvetli význam cudzích slov, 4. Príslovia a porekadlá. Medzi sebou súťažili štvorčlenné družstvá z každej výchovnej skupiny:

streda, 06 apríl 2016 07:58

Fašiangy v školskom internáte

Do tejto súťaže sa zapojili poschodia a spočívala v tom, že každé poschodie upečie v kuchynke šišky, ktoré budú hodnotené druhými poschodiami. Po upečení šišiek sa všetci stretli v školskej jedálni, kde každý ochutnal šišky, ktoré im ponúkli druhé poschodia. Ku šiškám sa podával aj čaj. Po ochutnávke sme sa zhodli, že všetky šišky boli veľmi chutné a všetky si zaslúžili vyhrať. Večer sa uskutočnil maškarný ples, kde sa o hudbu postaral DJ QWERTY. Atmosféra pri pečení aj ochutnávaní bola veľmi dobrá. Za organizáciu ďakujeme našim vychovávateľom.

streda, 06 apríl 2016 07:56

Internátny minifutbalový turnaj

O tento turnaj bol veľký záujem zo strany žiakov. Celkovo sa na tomto turnaji zúčastnilo päť tímov. V každom boli traja žiaci. Všetkým to išlo veľmi dobre, ale vyhrať mohol len jeden a to bol tím tých najstarších z internátu. Bol to tím Mateja Záňa. Síce vyhral len jeden tím, ale všetci boli spravodlivo odmenení pizzou, ktorá bola mimochodom veľmi chutná. Celý turnaj prebehol veľmi dobre, nikto sa nezranil a celkovo tam bola príjemná atmosféra. Za organizáciu tohto turnaja uskutočneného dňa 24. februára ďakujeme internátnej rade.