Spojená škola - Nižná - Filtrované položky podľa dátumu: piatok, 01 apríl 2016
piatok, 01 apríl 2016 10:33

KOMENSKÝ A NOSITELIA JEHO ODKAZU

Pri príležitosti Dňa učiteľov zaznela z nášho školského rozhlasu relácia, ktorú predniesli Miloš Kázik a Tatiana Tkáčová, žiačka II.G. Pre tých, ktorí si ju nemohli vypočuť, uvádzame na webstránke našej školy jej textovú verziu.

28. marca 1592 sa na Morave narodil Jan Amos Komenský. S menom tohto českého vzdelanca, pedagóga a  biskupa českobratskej cirkvi je u nás spojený Deň učiteľov, ktorý zamestnanci našej školy oslávia 1. apríla na slávnostnom stretnutí. Vyvrcholením tejto tradičnej slávnosti býva poďakovanie žiakov a rodičov zamestnancom Spojenej školy v Nižnej. Myslím si, že poďakovanie si nezaslúžia iba súčasní pracovníci našej školy, ale aj tí, na ktorých si v Deň učiteľov už nik nespomenie.