Spojená škola - Nižná - Filtrované položky podľa dátumu: piatok, 16 december 2016
piatok, 16 december 2016 12:07

Šťastná trinástka

Dňa 12.decembra 2016 sa v Oravskom kultúrnom stredisku uskutočnilo vyhodnotenie  trinásteho ročníka medzinárodnej výtvarnej súťaže Vianočná pohľadnica.

Svoje práce poslali autori z Ukrajiny, Srbska, Poľska, Českej republiky a Slovenska. Odborná porota sa musela popasovať s viac ako 5,5 tisíc  výtvarnými dielami. Z nich vybrala a ocenila 75 individuálnych a 18 kolekcií. Po skončení výstavy v Dolnom Kubíne  expozícia  pokračuje ako putovná výstava po vyššie spomenutých  zúčastnených štátoch.

piatok, 16 december 2016 08:31

EXKURZIA WIEN

Podľa hesla našej školy „Spájame techniku s umením“ sme sa štvrtok 8.12 vybrali na exkurziu do Viedne. Mali sme len jeden deň a tak bol program dosť nabitý, pretože sme chceli stihnúť vidieť naozaj čo najviac z tejto peknej metropoly. Naša púť začala nákupnou horúčkou, keďže sa blížia Vianoce a nejaké tie darčeky ešte chýbajú. Na obed sme sa presunuli do zámku Belwedere, kde sme si mohli prezrieť záhrady, nádvorie s Vianočnými trhmi, ako i interiér a výstavu umeleckých diel Gustava Klimta.