Spojená škola - Nižná - Filtrované položky podľa dátumu: utorok, 13 december 2016
utorok, 13 december 2016 11:05

Thanksgiving Day – Deň vďakyvzdania

Posledný štvrtok v mesiaci november je významným dňom a štátnym sviatkom v USA – krajine, ktorej jazyk sa učíme. V tento deň američania slávia „vďakyvzdanie“ – poďakovanie za úrodu, rodinu a priateľov. Je to sviatok, ktorý má viac než tristoročnú tradíciu.

utorok, 13 december 2016 05:45

Cesta dedinskej učiteľky do Soči

Na brehu Čierneho mora, v meste, ktoré sa pred dvomi rokmi hrdilo veľkolepou zimnou olympiádou, sa v dňoch 6. – 7. decembra 2016 konalo III. Medzinárodné pedagogické fórum: Russkij mir. Vzdelanie budúcnosti.

Organizátormi podujatia boli: Petrohradská štátna univerzita, Fond Russkij mir a Ruská akadémia vzdelávania. Hotel „Жемчужина“ – PERLA hostil viac ako 350 pedagógov  všetkých typov škôl z 30 krajín sveta.