Majstrovstvá školy vo florbale

Dňa 15.04.2019 sa na našej škole uskutočnil turnaj v školskom medzitriednom florbale. Turnaja sa zúčastnilo 11 tried, ktoré boli rozdelené do štyroch skupín. Z každej skupiny postúpili dvaja najlepší. Potom sa urobila tabuľka všetkých postupujúcich a podľa toho sa určili štvrťfinálové dvojice. Úroveň nám síce každým rokom klesá, ale našli sme aj zápasy veľmi kvalitnej úrovne. Naša telocvičňa je menších rozmerov, preto hrávame systémom 3+1. Družstvá preto musia hrať rýchlejšie a brankári musia byť stále v strehu. Na turnaji sme mohli vidieť až krásnych 159 gólov a o jednom postupujúcom rozhodli až samostatné nájazdy. Z víťazstva sa nakoniec tešili chalani z III.C2, ktorí neprehrali ani jeden zápas a právom sa stali majstrom školy pre školský rok 2018/2019. Najlepším strelcom turnaja sa stal Ondrej Kubaľa z víťazného družstva, ktorý strelil neuveriteľných 23 gólov. Najlepším hráčom bol ocenený Adrián Betušťák zo IV.C, ktorý svoj tím dotiahol až do finále. Najlepším brankárom sa stal Juraj Jurana z víťazného tímu, ktorý pustil za svoj chrbát najmenej gólov zo všetkých brankárov. Zúčastneným družstvám chcem poďakovať za disciplínu počas celého turnaja a verím, že sa prihlásia aj budúci ročník.

Štvrťfinále :  III.C2 – III.S    9:3

IV.C – III.C1    5:1