Na Burze povolaní sa predstavili stredné školy z okolia nechýbala ani naša Spojená škola v Nižnej

V uplynulých mesiacoch sa v Mestskom kultúrnom stredisku v Dolnom Kubíne, na námestí v Námestove a v nižnianskej Rotunde konala prehliadka a prezentácia stredných škôl. Do akcie sa aktívne zapojila aj naša Spojená škola Nižná so svojím tímom pedagógov a študentov  školy. Spojená škola v Nižnej doplnila pestrú mozaiku informácii na nových bilbordoch aj o praktické ukážky, a tak podali svojim potenciálnym študentom základných škôl reálny obraz skutočného povolania. Na burze povolaní nechýbal ani partner duálneho vzdelávania firma MTS Krivá.

Na podujatiach jednotlivé študijné a učebné odbory boli prezentované tak, aby poskytli mladým ľuďom čo najviac poznatkov o jednotlivých odboroch. Pre deviatakov to bol prvý krok na ceste k vytvoreniu reálnejšieho obrazu o svojom budúcom povolaní. Podujatie bolo určené predovšetkým žiakom, ale aj rodičom, pedagógov a výchovným poradcom. Burza stredných škôl sa už tradične koná každý rok a jej popularita stále stúpa.

Ďakujem všetkým zúčastneným.

PaedDr. Martin Tomaga