×

Poznámka

SlideshowFx Plugin: HTTP error 400 - Bad Request

STATOČNÝ BOJ TROCH NAŠICH MUŠKETIEROV

ziman

,,Tam pod Tatrami v slovenskej zemi / strhol sa tam boj preveliký...“

 Našťastie o výsledku tohto boja, ktorý sa uskutočnil  14. júna 2018 v  Novom Smokovci, nerozhodovali zbrane, ale vedomosti účastníkov národného kola vedomostnej súťaže Mladý Európan.  Medzi trinástich účastníkov finále tohto podujatia patrilo aj trojčlenné družstvo Spojenej školy v Nižnej – v zložení Matej Gonda (II.D), Patrik Sameliak  (II.D) a Patrik Gasper (III.C), ktoré si svoju účasť zabezpečilo víťazstvom v oblastnom kole tejto renomovanej celoštátnej súťaže.

Na účastníkov národného kola čakali tri kola – vedomostný   test, vizuálny kvíz  a prezentácia o predsedajúcom  štáte EÚ. Aj keď sa náš tím v konkurencii škôl z celého Slovenska výraznejšie nepresadil, už samotná účasť bola pre nás veľkým úspechom a zároveň aj veľkou školou, o čom svedčia aj tieto názory našich reprezentantov: ,,Som veľmi rád, že som sa mohol zúčastniť finále súťaže Mladý Európan vo Vysokých  Tatrách. Ubytovanie, jedlo, program − všetko bolo super. Aj keď sme sa neumiestnili, získali sme cenné a dôležité skúsenosti.“ (Matej Gonda)

,,Pred odchodom na národné kolo súťaže Mladý Európan sme mali zmiešané pocity, ako to všetko dopadne. No našu účasť sme brali nielen ako výzvu, ale aj ako  odmenu. Boli sme ubytovaní v krásnom prostredí  − v hoteli Atrium v Novom Smokovci vo Vysokých Tatrách. Počas dvoch dní sme mali veľmi nabitý program. Večer pred finálovým kolom sme sa ešte učili texty na našu prezentáciu o Bulharsku. Prišiel druhý deň, v ktorom sme už museli zabojovať. Takmer všetky súťažné družstvá boli z gymnázií. My sme tam boli jediná stredná odborná škola technického charakteru. Snažili sme sa zabojovať o čo najlepší výsledok, no šťastie nám neprialo a aj súperi mali svoju kvalitu. Takže sme sa nepresadili. Hlavné je však, že sme sa mohli na tejto súťaži zúčastniť.  Na dva krásne dni vo Vysokých Tatrách  budem dlho spomínať.“ (Patrik Sameliak)

,,V prvom rade by som chcel poďakovať svojmu tímu za spoluprácu v súťaži. Konkurencia bola výborne pripravená; naši súperi  nám ukázali, v čom sa máme zlepšovať. Aj keď sa na budúci rok v tejto zostave už nemôžeme na súťaži zúčastniť, pevne verím, že naša škola postaví nový tím, ktorý nadviaže na náš senzačný postup do národného kola Mladého Európana.“ (Patrik Gasper)

Našim trom mušketierom patrí nielen uznanie za statočný boj s najlepšími z celého Slovenska, ale aj poďakovanie za historický postup do finále a za vzornú reprezentáciu našej školy.

                                                                                                                        Miloš Kázik

 

{sfx ...}

Zasielanie noviniek

Zaregistruj sa a budeš informovaný o dôležitých udalostiach na škole, o školskom časopise alebo pripravovaných udalostiach
Budeš priamo v dianí a nič ti neunikne

Sme tu pre Vás

Telefón: +421 43 5381405
Email: ssnizna@ssnizna.sk

Spojená škola
Hattalova 471
027 43 Nižná