Odborná prax v EDM

Naši žiaci tretieho ročníka odboru programovanie a riadenie CNC strojov, sa v dňoch 13.6. až 15.6.2018 zúčastnili odbornej praxe vo firme EDM s.r.o. Počas tejto praxe si žiaci mohli vyskúšať prácu na trojosom obrábacom stroji Quaser MV214 pracujúcim pod platformou Heidenhain. Celý čas pracovali pod dozorom kvalifikovaných pracovníkov z firmy, a aj majstra odbornej výchovy. Vďaka tomu si žiaci mohli lepšie osvojiť prácu na obrábacom stroji v reálnych podmienkach. Taktiež im bolo umožnené vyrobiť si výrobky na základe ich vlastného návrhu, ktoré si následne mohli vziať domov. Podľa vyjadrení žiakov sa im takýto odborný výcvik páčil a privítali by aj keby trval dlhšie.