Župná kalokagatia 2018

          Prešiel ďalší rok a my sme opäť vyštartovali za „zdolávaním samých seba“ na Župnú kalokagatiu do Dolného Kubína. Pre nezainteresovaných ide o cezpoľný beh spojený s vedomostnými otázkami a technickými disciplínami.

            Našu školu reprezentovali Dominika Mikušková (III.AUG), Lenka Hojová (I.AUG), Peter Bača (II.JS), Tomáš Ujmiak (II.D) a Branislav Papán (I.A).

Podstatou preteku je, ako som už naznačila, nielen beh terénom, ale aj vedomosti z oblasti prvej pomoci, geografie, dopravy, trestnoprávnej zodpovednosti, ekonómie, histórie, športu, topografie, civilnej obrany, bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci a angličtina. Všetko je doplnené streľbou zo vzduchovky, hodom granátom na terč a lezenie po lane. 

            Snažili sme sa zo všetkých síl pripraviť družstvo po všetkých stránkach, napriek tomu sa opäť s nami zahralo aj to pomyselné šťastie. Po úplne bezproblémovom prvom stanovišti, kde všetci správne zodpovedali to množstvo otázok, prišlo k streľbe, kde sme získali jediné trestné sekundy. Bolo to pre nás výborný začiatok. Po zdravotných ťažkostiach jednej zo súťažiacich sme však nakoniec skončili z desiatich družstiev na 6.mieste. Keďže sme však postavili jedno z najmladších družstiev, perspektíva na budúci rok je veľmi svetlá. Potrebujeme však doplniť tím o vytrvalostnú bežkyňu, čo je na našej škole veľký problém.

Naše družstvo, pod vedením Dominiky, dosiahlo v rámci možností maximum a krásne na tom je, že sa doslova „vyhecovali“ pre budúci ročník .

            Celému družstvu tak úprimne blahoželáme a ďakujeme, že sa napriek končiacemu šk. roku  a iným povinnostiam rozhodli zodpovedne reprezentovať SŠ v Nižnej.

                                                                                                          kabinet TSV

 

Zasielanie noviniek

Zaregistruj sa a budeš informovaný o dôležitých udalostiach na škole, o školskom časopise alebo pripravovaných udalostiach
Budeš priamo v dianí a nič ti neunikne

Sme tu pre Vás

Telefón: +421 43 5381405
Email: ssnizna@ssnizna.sk

Spojená škola
Hattalova 471
027 43 Nižná