×

Poznámka

SlideshowFx Plugin: HTTP error 400 - Bad Request

TRAJA MUŠKETIERI POSTÚPILI DO FINÁLE MLADÉHO EURÓPANA

gabcik

,,Boli sme trojčlenná skupina – ja, Matej Gonda a Patrik Gasper. Po príchode pred Kultúrny dom v Trstenej sme mali zmiešané pocity. Keď sme vošli dnu a videli súperov, nebolo nám všetko jedno.“ Takto prežíval Patrik Sameliak − reprezentant Spojenej školy v Nižnej − svoj príchod na regionálne kolo vedomostnej súťaže Mladý Európan, ktoré sa uskutočnilo 24. apríla 2018.  Napriek rozpačitým pocitom sa naša trojica  svojich  súperov z piatich oravských a kysuckých stredných škôl nezľakla a v dramatickom finále zvíťazila. Týmto víťazstvom  si zároveň zabezpečila postup do národného kola súťaže, ktorej partnerom je Úrad vlády SR a jej vyhlasovateľmi sú zastúpenie Európskej komisie a regionálne informačné centrá Europe Direct. Poslaním tohto podujatia je zvýšiť medzi študentmi euroobčianske  povedomie a jeho nosnou témou sú všeobecné znalosti o histórii, geografii, osobnostiach a najvýznamnejších pamätihodnostiach Európskej únie.  

Jeden z trojice našich reprezentantov − Patrik Sameliak, žiak II. D − nám takto priblížil celkový priebeh regionálneho kola v Trstenej: ,,Po začatí prvého kola sme boli chvíľu vystrašení, že nestihneme vyriešiť všetkých 50 testových úloh, no v tomto teste sme boli najúspešnejší. Získali sme v ňom 84 bodov. V druhom kole sme riešili jazykovú tajničku, v ktorej sme sa potrebovali dlhšie zorientovať, ale potom nám to už išlo. Po druhom kole bolo priebežné vyhodnotenie, ktoré rozhodovalo o troch postupujúcich družstvách do finále, a v ňom sme skončili druhí. Tretie kolo  bolo najnáročnejšie a veľmi napínavé až do konca. V jeho  závere nás nesmierne potešilo, keď nám oznámili, že sme prví a že postupujeme. Už sa tešíme na celoslovenské kolo a na Vysoké Tatry, kde bude prebiehať finále Mladého Európana.“

Patrikov spolužiak  Matej Gonda vyzdvihol nielen tímovú spoluprácu a energiu, ale aj prínos tretieho člena víťazného tímu − Patrika Gaspera,  žiaka  III. C, ktorý mal leví podiel na našom víťazstve a na historickom postupe družstva našej školy: ,,V tíme sme mali veľmi silného spoluhráča Patrika Gaspera, ktorý má prehľad a široké vedomosti. Otázky boli pre nás náročné aj preto, že v našej škole nemáme geografiu, ale Patrik nás vždy dokázal potiahnuť.“

Našim trom mušketierom budeme  v ich životnom súboji − v národnom kole − držať palce a dúfame, že sa v ňom budú  riadiť slávnym mušketierským heslom: ,,Jeden za všetkých, všetci za jedného.“

                                                                                                                              Miloš Kázik

{sfx ...}

Zasielanie noviniek

Zaregistruj sa a budeš informovaný o dôležitých udalostiach na škole, o školskom časopise alebo pripravovaných udalostiach
Budeš priamo v dianí a nič ti neunikne

Sme tu pre Vás

Telefón: +421 43 5381405
Email: ssnizna@ssnizna.sk

Spojená škola
Hattalova 471
027 43 Nižná