×

Poznámka

SlideshowFx Plugin: HTTP error 400 - Bad Request

Šachový turnaj o cenu „Úradu Žilinského samosprávneho kraja“.

Opäť po roku sa na pôde Úradu Žilinského samosprávneho kraja konalo stretnutie žiakov stredných škôl a seniorov, v ktorom si zmerali sily najlepší šachisti stredoškoláci a dôchodcov, klientov zariadení pre seniorov, domovov sociálnych služieb z Oravy, Kysúc, Horného Považia, Turca a Liptova.

            Táto kráľovská hra, ktorá má na našej škole nie málo nadšencov a záujemcov, mala predkolo u nás v klubovni a to 21. marca 2018. Zúčastnilo sa ho 16 žiakov, ktorí si zmerali sily v dvoch skupinách. Do finálovej sa prebojovalo osem žiakov,  ktorých prvé tri miesta obsadili nasledovne: 1. – 2. -miesto – Patrik Gasper (III.C), Lukáš Maslaňák (III.A), 3.miesto – Tomáš Biel (III.C).

            Našu školu tak v Žiline 11. apríla 2018 reprezentovali prví dvaja z medzitriedneho turnaja. Podľa slov jedného z účastníkov: „ na súťaži sa zúčastnilo približne 80 účastníkov z celého Žilinského kraja, u ktorých sa vek pohyboval od 16 – 86 rokov (najstarší účastník). Atmosféra bola vynikajúca a podarilo sa mi hrať aj s majsterkou sveta.“ Organizácia, priebeh, občerstvenie boli zvládnuté na výbornú a opäť sa potvrdilo, že nie je až tak dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa!

            Napriek tomu sa po napínavých zápasoch podarilo nášmu študentovi, Patrikovi Gasperovi, vybojovať 3.miesto v regióne Orava.  Lukáš Maslaňák sa taktiež v silnej konkurencii nestratil. Tak im obom ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a Patrikovi ešte raz úprimne blahoželáme!

                                                                                              kabinet TSV

{sfx ...}

Zasielanie noviniek

Zaregistruj sa a budeš informovaný o dôležitých udalostiach na škole, o školskom časopise alebo pripravovaných udalostiach
Budeš priamo v dianí a nič ti neunikne

Sme tu pre Vás

Telefón: +421 43 5381405
Email: ssnizna@ssnizna.sk

Spojená škola
Hattalova 471
027 43 Nižná