Dobrá partia dosiahla vynikajúce výsledky

Úspešné ťaženie našich stolných tenistov začalo 15. januára, kedy sa v telocvični Spojenej školy odohral turnaj o Majstra školy. V tomto roku sa turnaj konal bez dievčenského zastúpenia, ani to však neubralo jeho na atraktivite. Že má tento šport u nás dobrú tradíciu svedčí aj celková účasť a úroveň jednotlivých zápasov. Do vysiľujúceho zápolenia sa tak zapojilo 31 chlapcov. Konečný výsledok:

1.miesto – Kyseľ Martin I.C

2.miesto – Gemeľa Šimon III.D

3.miesto – Šprlák Mário I.A

4.miesto – Durčák Juraj IV.B

Dňa 18.01. 2018 sa táto zostava zúčastnila okresného kola SŠ v stolnom tenise v stolno-tenisovej hale na Medvedzí. Prišli sme s veľkými ambíciami, ktoré sa disciplinovaným hráčom podarilo pretaviť do úspešného konca. Víťazstvo nad SŠ Tvrdošín,  Gymnáziom Trstená a SOŠ Tvrdošín nám zaručilo postup do krajského kola.

To sa konalo 21.marca 2018 v športovej hale v Čadci. Našich reprezentantov sme oslovili, aby pár slovami opísali atmosféru a priebeh turnaja. Vyberáme:

My, nádejní stolní tenisti sme sa zúčastnili krajského kola, kde nás bolo deväť družstiev. V každom z nich boli štyria hráči a do skupín sme boli zradení po troch tímoch. Boli tam niektorí silní súperi, väčšinu lepších hráčov som osobne poznal (Š. Gemeľa), lebo som s nimi od mala hrával. No od začiatku som si myslel, že krajské kolo vyhráme, pretože sme boli namotivovaní vyhrať a postúpiť ďalej. Najťažší súper bol pre nás Ružomberok, ktorý sme mali v skupine a následne aj vo finále. Ako tím sme dobrý, pretože sme super kolektív a to je to hlavné...“

V takejto atmosfére tak prebehol celý turnaj z ktorého chlapci vyšli ako víťazi a postúpili na Slovensko. To sa koná práve dnes (11.04.2018) a chalanom držíme palce, aby uspeli podľa svojich predstáv. Veď je to prvý krát, čo sa nám podarilo postúpiť na najvyššiu súťaž.