OŽIVENÉ SLOVÁ

hviezdoslav

,,Na začiatku som mal stres, keď som videl pred sebou toľko ľudí, ale keď som začal recitovať, tak ten strach zo mňa vyprchal. Myslím si, že to bolo kvôli tej dobrej atmosfére.“  Takto vnímal svoju premiéru na školskom kole Hviezdoslavovho Kubína Adrián Tomáň, žiak I.C. Okrem neho sa na súťaži v prednese umeleckej literatúry, ktorá sa uskutočnila 8. marca 2018 v klubovni školy, zúčastnilo 9 recitátorov. Ich vystúpenia si so záujmom vypočuli nielen členovia poroty  − učitelia slovenského jazyka a literatúry, ale aj žiaci z II.AUG a II. C.  Práve prítomnosť divákov dodala podujatiu hlbší zmysel a mala vplyv aj na vystúpenia samotných recitátorov. Jeden z nich, Šimon Púček z I.C vnímal priebeh súťaže takto: ,,Atmosféra bola vynikajúca. Diváci počas recitácii nevyrušovali a boli veľmi pozorní. Celú akciu hodnotím veľmi pozitívne, bola to pre mňa veľmi dobrá skúsenosť.“

Porotu aj publikum najviac zaujal prednes Zuzany Polakovičovej (I.AUG), ktorá získala prvé miesto i cenu diváka. Druhé miesto porota udelila Marošovi Gnidovi (II. B) a o tretie sa podelili Mário Laššák (I.C) a Stanislava Červeňová (I.AUG). Porota rozhodla nielen o poradí, ale aj o tom, že našu školu budú na okresnom kole reprezentovať študentky propagačnej grafiky Zuzana Polakovičová − v kategórii próza a Stanislava Červeňová − v kategórii poézia. Talentovaná recitátorka Stanislava zhodnotila tohtoročný Hviezdoslavov Kubín v našej škole takto: ,,Z pohľadu diváka som mala pocit, že niektoré slová ožívali ústami recitátorov. Milo ma prekvapilo nielen to, koľko chlapcov sa prihlásilo do súťaže, ale aj to, koľko je tu chlapských hlasov, ktoré dokážu podať takýto výkon. Mám úctu k všetkým, ktorí sa zapojili. Z pohľadu recitátora ma zaskočilo publikum. I keď sa recitátori pomýlili, nesmiali sa mu a podporili ho, za čo im patrí veľká vďaka. Vyhodnotenie súťaže bolo spravodlivé. Aj prednes mojej spolužiačky o smrti si zaslúžil prvé miesto. Z môjho pohľadu by som dala všetkým zlaté miesto slávy. Ale som rada, že so spolužiačkou môžeme našu školu reprezentovať aj na okresnom kole.“

Obidvom našim reprezentantkám budeme v ďalšom kole držať palce.

                                                                                                                 Miloš Kázik

Zasielanie noviniek

Zaregistruj sa a budeš informovaný o dôležitých udalostiach na škole, o školskom časopise alebo pripravovaných udalostiach
Budeš priamo v dianí a nič ti neunikne

Sme tu pre Vás

Telefón: +421 43 5381405
Email: ssnizna@ssnizna.sk

Spojená škola
Hattalova 471
027 43 Nižná