,,STRETNUTIE VNÍMAVÝCH“

,,Sme tu preto, aby sme stavali mosty ako nástroj poznania znevýhodnených.“ Takáto je vízia neziskovej organizácie EDUMA, iniciátorky projektov, ktorých cieľom je objaviť potreby ľudí s prekážkami v spoločnosti. Dňa 17. decembra 2017 sa v priestoroch Slovenskej národnej galérie uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie týchto projektov. Ocenenia pre tých, ktorým nie sú ľahostajní znevýhodnení mladí ľudia, priamo odovzdali prezident republiky Andrej Kiska a verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová. K príjemnej atmosfére celého podujatia prispela aj známa moderátorka Vera Wisterová a ľudová hudba Sendreiovcov.

Na ,,stretnutí vnímavých“ sa zúčastnili aj zamestnanci Spojenej školy v Nižnej. Naši vychovávatelia − Mgr. Michal Mikolášik, Katarína Gondová a Ing. Ivana Kubačková si z Bratislavy okrem zážitkov odniesli aj certifikáty s čestným označením vnímavý pedagóg, ktoré sa udeľovali za predložené projekty v kategórii Vnímavá komunita.

Sme hrdí na to, že aj v našej škole sú ľudia, riadiaci sa myšlienkou zakladateľky neziskovej organizácie EDUMA Janette Motlovej: „Nemôžeme už nečinne sedieť a pozerať sa na to, ako  sa mladí ľudia boriaci s prekážkami v našej spoločnosti, rútia do priepasti zvanej ťažké sociálne vylúčenie.“

Miloš Kázik a Michal Mikolášik