LIBOR SALVA POSTUPUJE NA CELOSLOVENSKÉ KOLO V ZENITE

V posledný novembrový deň skoro ráno sa štyria žiaci pod vedením Mgr. Martina Tomagu vybrali smer Liptovský Hrádok, kde na Strednej odbornej škole elektrotechnickej sa konala krajská súťaž ZENIT v elektronike. Súťažilo sa v dvoch kategóriách. V kategórii A (3-4. ročník) nás reprezentovali žiaci III.C Dominik Chovanec a Lukáš Babečka. V kategórii B (1-2. ročník) nás reprezentovali žiaci II.C Libor Salva a Matúš Vrabel.

Súťaž pozostávala z troch častí : test z elektroniky v programe ALF,

návrh DPS v programe Eagle

osadiť a oživiť plošný spoj

V konečnom zúčtovaní bodov nás potešil LIBOR SALVA ktorý s počtom bodov 96 zvíťazil vo svojej kategórii a postúpil na celoslovenské kolo ktoré bude v marci 2018 v Dolnom Kubíne. Všetkým zúčastnením ďakujem za vzornú reprezentáciu školy.

Mgr.Martin Tomaga