ŠTUDENTI V POHYBE 2017

Stredoškolská študentská únia Slovenska organizovala v dňoch od 21.9.2017 do 23.9.2017 vzdelávací projekt pod názvom „Študenti v pohybe“, ktorý sa konal  v Hoteli fajnPark, obec Horná Ves.

Toto školenie bolo zamerané na funkciu žiackej školskej rady, jej aktivity a projekty. Každý zo zúčastnených predniesol problém, ktorý sa týkal ŽŠR na ich škole a zároveň ostatných informoval, aké aktivity žiacka školská rada robí. Mali sme otvorenú debatu a radili sme sa navzájom, ako fungovanie žiackej školskej rady zlepšiť.

Potom nám bolo  odprezentované, ako by mala ŽŠR správne fungovať so stanoveným štatútom a napokon sme si novonadobudnuté informácie vyskúšali v rôznych simulovaných situáciách.

Pre mňa, Júliu Gerátovú z III.AUG-G triedy bolo toto školenie veľkým prínosom ako informácii, tak aj nových známostí.

Júlia Gerátová, III.AUG-G