Výstava "Hviezdoslavov Kubín"

Dňa 19. 6. 2017 sa uskutočnila vernisáž výstavy plagátov žiakov Strednej umeleckej školy v Nižnej. Výstava vznikla ako súťažná prehliadka pri príležitosti 63. ročníka Hviezdoslavovho Kubína v spolupráci s MSKS v Dolnom Kubíne. Naši študenti pripravili 76 plagátov, z ktorých bolo vystavených 28 kusov. Súťaž vyhrala Alexandra Chorvátová, ktorej k víťazstvu srdečne blahoželáme.  Do plagátovej tvorby mali  študenti vniesť sviežosť, vtip, originalitu a vystihnúť podstatu z tvorby alebo zo života Pavla Országha Hviezdoslava. Či túto požiadavku zvládli, a do akej miery sa s úlohou zdarne popasovali, to už mohli posúdiť prítomní diváci. Dúfame, že si z tohto podujatia odniesli hodnotný umelecký zážitok.  Slovami Paula Cézanna: „K tomu, aby človek dobre videl, nestačí mať len otvorené oči. K tomu je potrebné mať otvorené aj srdce.“ Preto otvorte svoje srdcia predstave a humoru mladých ľudí a pozrite si výstavu, ktorá bude verejnosti sprístupnená v MSKS v Dolnom Kubíne do októbra 2017.

Mgr. Zuzana Anderková a Mgr. Katarína Parišová