Poznámka

SlideshowFx Plugin: HTTP error 404 - Not Found

Naši výtvarníci v Poľsku

Žiaci druhého ročníka Strednej umeleckej školy mali tento rok po prvýkrát možnosť naučiť sa niečo nové v poľskom Zabrze na Strednej umeleckej škole. Projekt, ktorého  sa zúčastnili sakonal už 20krát a tento rok bol názov projektu,Farba a Zvuk. V priebehu 5 dní  spoznali kultúru mesta, vytvorili pekné umelecké diela na tému multikultúrnosť a samozrejme nadviazali nové vzťahy z poľskými študentmi.Pracovalo sa v 4 odboroch grafika, fotografia, maľba a priestorová tvorba.

Jedným z veľmi atraktívnych miest je aj baňa 320m pod zemou, ktorú naši študenti navštívili, podobne aj  iné historické miesta v ktorých hľadali inšpiráciu.

Na konci týždňa sa študenti zúčastnili Medzinárodného festivalu  kreslenia na ktorom sa zúčastnilo 6 krajín ako napr. Lotyšsko, Pakistan, Maďarsko a iné. Festival bol pre každého jedného umelca či a každého človeka, ktorý rád kreslí. Na festivale sa zúčastnilo okolo 800 ľudí, ktorí celý deň kreslili postavy na tému šport. Celú atmosféru dotvárala hudba mladých poľských kapiel. Po festivale a v závere dňa sa uskutočnila vernisáž prác, ktoré naši a poľskí študenti vytvorili. Všetci sa už tešíme na ďalšiu spoluprácu so študentmi a učiteľmi z Poľska.

Mária Kekeláková II.AU

{sfx ...}