Štúra sme nepresvedčili

Tento rok začíname z opačnej strany. Štúrovo pero je stretnutie ľudí s podobnými záujmami a ambíciami, je to výmena skúseností a vedomostí a až niekde v pozadí je to súťaž. Súťaž, ktorá naďalej ostáva vo svojom segmente najprestížnejšou súťažou na Slovensku. A hoci sa nám tento rok nepodarilo obhájiť niekoľkoročnú pozíciu nášho školského časopisu Gaudeamus ako elity školských časopisov na Slovensku, nezanevrieme na Štúrovo pero, práve naopak, pre celú našu redakčnú radu je to veľká výzva ukázať, že rezervy ešte stále máme a o rok budeme zas o niečo lepší.

Šéfredaktorka, Mária Kekeláková, to vidí takto: Hodnotenie prebiehalo tak, že nás rozdelili do troch skupín a každá skupina sa potom vymieňala. Prvý ,,stôl“ bol s Pavlom Vitkom, ktorý je vojenským novinárom a už prešiel okolo 55 krajín a, mimochodom, bol to sympatický pán s príjemným hlasom. Pri každom stole hodnotili každý jeden časopis. Kritizovali, ale, samozrejme, aj chválili. Hovorí sa síce, že najlepšie sa učí na vlastných chybách, no ja si myslím opak, múdry sa učí na chybách tých druhých a v tomto prípade to platí. Vypočuli sme si to, čo povedali nám i tým ostatným a verím, že sa o rok polepšíme a poučíme nielen z našich chýb, ale aj z chýb tých druhých. Druhý ,,stôl“ bol s Lukášom Dikom, ktorý pracuje v RTVS. Taktiež nám povedal, čo máme zlepšiť a čo sa mu naopak páči. Na tejto súťaži je super to, že to hodnotia skutoční profesionáli, ktorí nás berú ako svojich mladších kolegov a každý jeden časopis majú prečítaný od prvej až po poslednú stranu. Pri treťom stole sme boli v sobotu ráno. Viedol ho Patrik Heman a bol to pre mňa jediný známy z tej trojice. Patrik Herman pracuje ako redaktor v televízii Markíza. Nechýbal ani generálny riaditeľ Markízy - Matthias Settele a riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky Henrich Krejča, s ktorými bola diskusia. Hodnotenie sme už nestíhali, lebo autobus na nás nepočkal, ale jedno vieme, že tento rok sme žiadnu cenu nezískali, no urobíme všetko preto, aby opäť vyšlo slnko aj nad naším Gaudeamusom.

(M. Barčáková)

Zasielanie noviniek

Zaregistruj sa a budeš informovaný o dôležitých udalostiach na škole, o školskom časopise alebo pripravovaných udalostiach
Budeš priamo v dianí a nič ti neunikne

Sme tu pre Vás

Telefón: +421 43 5381405
Email: ssnizna@ssnizna.sk

Spojená škola
Hattalova 471
027 43 Nižná