Spojená škola - novinky (443)

VYSOKÉ TA3

štvrtok, 21 jún 2018 06:46

Na konci mája strávila III.A v rámci kurzu KOŽAZ 3 dni v našich veľhorách. Keďže počasie vyšlo na jednotku, podarilo sa nám všetko, čo sme si naplánovali. Prvý deň turistika v okolí Štrbského plesa, horská bobová dráha, večerná opekačka. Nezabudnuteľným zážitkom bol určite 20 km dlhý výstup na našu najvyššie položenú Téryho chatu (2012m.n.m). Kto ešte váha, prikladáme pár fotiek, ale odporúčame vidieť naživolaughing.

Odborná prax v EDM

štvrtok, 21 jún 2018 04:13

Naši žiaci tretieho ročníka odboru programovanie a riadenie CNC strojov, sa v dňoch 13.6. až 15.6.2018 zúčastnili odbornej praxe vo firme EDM s.r.o. Počas tejto praxe si žiaci mohli vyskúšať prácu na trojosom obrábacom stroji Quaser MV214 pracujúcim pod platformou Heidenhain. Celý čas pracovali pod dozorom kvalifikovaných pracovníkov z firmy, a aj majstra odbornej výchovy.

Zelený plenér 2018

streda, 20 jún 2018 11:23

V dňoch  11. až 15.júna 2018 sa žiaci 1.ročníka strednej umeleckej školy zúčastnili povinného krajinárskeho kurzu v rekreačnom stredisku  pri Ústí nad Priehradou. Absolvovanie tohto podujatia je povinné a vyplýva priamo z ŠVP. Trvá 5 dní po 7 vyučovacích hodín. Hlavným cieľom kreslenia v plenéri je rozšírenie  kresliarskych i maliarskych  zručností žiakov spojené s hľadaním nových možností využitia krajinárskych motívom  od detailu až po veľké celky.  Žiak mal vytvoriť každý deň dve práce, ktoré budú zarátané do celkovej klasifikácie  odbornej umeleckej praxe.

Výrazný úspech na Gorazdovi

streda, 20 jún 2018 09:42

Dňa 14.júna 2018 sa v Dome kultúry Námestovo uskutočnilo vyhodnotenie  23. ročníka  celoslovenskej výtvarnej súťaže detí a mládeže. GORAZDOVO VÝTVARNÉ NÁMESTOVO  tematicky zamerané na národnú históriu. Podujatie  zorganizovali nasledujúce inštitúcie: Mesto Námestovo, Dom kultúry Námestovo, Národné osvetové centrum Bratislava, Spoločnosť svätého Gorazda Bratislava, Rímsko - katolícky  farský úrad Námestovo.

Spojená škola bodovala v súťaži o webstránku

streda, 20 jún 2018 08:37

Žilinský samosprávny kraj vyhlásil minulý mesiac súťaž pre žiakov stredných škôl pod názvom Webstránka k 100. výročiu Martinskej deklarácie. Termín na vytvorenie a odovzdanie súťažného návrhu bol doslova šibeničný – necelé tri týždne. Výsledky  odborná porota vyhlásila 12. júna 2018 v Sobášnom paláci v Bytči. Naši žiaci zo Strednej umeleckej školy ( M. Randjak, J. Kurtulík)  ako  aj z Technickej školy (Michal Kavuljak, Roman Gvoždiak) obstáli výborne.

Volejbalový turnaj

štvrtok, 14 jún 2018 12:02

V stredu 13.6.2018 sa v telocvični našej školy stretli nadšenci volejbalu. Už tradične organizujeme volejbal štvoríc, no tento rok sme urobili výnimku a vyskúšali sme klasické šestice. Do súťaže sa prihlásilo  5 družstiev a to štyri triedne kolektívy: III.A, III.C, III.D, II.A, I.D a jedno zmiešané družstvo s názvom MIX. Výkony jednotlivých družstiev boli veľmi vyrovnané a milo nás prekvapila trieda I.D, ktorej volejbalisti vôbec nezaostávali za staršími spolužiakmi. Až šesť z desiatich zápasov sa rozhodovalo a v tajbrejku.