Spojená škola - novinky (379)

Celoslovenské finále súťaže ”SILNÁ RUKA 2017”

pondelok, 20 november 2017 11:01

Na základe umiestnenia v Oblastnom kole súťaže ,,SILNÁ RUKA” stredných škôl 2017, nám postúpilo na celoslovenské kolo do Košíc 5 študentov. V takejto početnej zostave sme na armwrestling ešte nikdy nedostali a tak boli naše očakávania veľmi vysoké. V tíme sme mali štyroch štvrtákov a jednu druháčku, ktorá je v tejto súťaži úplný nováčik.

HODINA DEŤOM

pondelok, 20 november 2017 05:10

Dňa 10. 11. 2017 (piatok)  sa v meste Nižná konala verejná zbierka „HODINA DEŤOM“. Ako dobrovoľníci sa tejto akcie zúčastnili aj žiaci Spojenej školy v Nižnej, konkrétne študenti: Patrik Sameliak a Branislav Žák z II. D triedy, Pavol Reguly  z III.B triedy, Júlia Gerátová z III. AUG triedy, Dávid Valaštek a Filip Sťahuliak zo IV. B triedy, Andrej Dreveňák zo IV. A triedy a Patrícia Kovalčíková zo IV. AUG triedy.

„Každý raz bude pätnásť minút slávny.“

streda, 15 november 2017 08:34

„Každý raz bude pätnásť minút slávny.“

Andy Warhol

Slová, ktoré nás vítali v dolnokubínskej galérií vo veľkej výstavnej sieni. ZNÁMY I NEZNÁMY ANDY WARHOL - ČLOVEK ODNIKADIAĽ.  Túto exkurziu sme absolvovali 26. 10. 2017 s triedou II. AUG-AU, II. AUG-G. Cieľom projektu bolo predstaviť tvorbu Andyho Warhola a v procese vlastného výtvarného, literárneho, pohybového či dramatického tvorivého vyjadrenia hľadať a nájsť odpovede na otázky týkajúce sa tvorby autora.

Okresné kolo v bedmintone 2017

utorok, 14 november 2017 14:31

Dňa 8.11.2017 sa v športovej hale v Tvrdošíne, konalo okresné kolo v bedmintone stredných škôl. Našu školu reprezentovali Matej Kojda IV.B a Ondrej Sochuliak IIIB. Na takejto úrovni sú jednotlivé zápasy už náročnejšie, ako na školskom kole, o čom svedčia aj dlhšie a napínavejšie výmeny. V tomto ročníku si sily zmerali štyri tímy (GMH Trstená A a B, Gymnázium Tvrdošín a SŠ Nižná) a tak sa hralo systémom „každý s každým“.

Legitimovaní prváci

piatok, 10 november 2017 05:32

Dňa 12. 10. 2017 sa v našej škole uskutočnila udalosť zvaná Bažantský. Účasť na tomto podujatí je pre každého prváka povinnosťou. O priebeh celej akcie sa postarala študentská rada, ku ktorej patrili aj moderátori - Marek a Júlia. Program sa začal prechádzkou po okolí školy. Jej súčasťou bolo pozorne si všímať rozmiestnených študentov, ktorí držali v rukách písmená. Tie bolo neskôr treba pospájať do slovného spojenia. Prví z lúštiteľov dostali za odmenu pizzu (svoju šikovnosť preukázali dve triedy).

Inšpirácie 2017

štvrtok, 09 november 2017 11:01

Dňa 8. novembra 2017 v Mestskom kultúrnom stredisku uskutočnila slávnostná vernisáž výtvarnej výstavy Inšpirácie 2017. Svoje práce  vystavuje 24 autorov. Po úvodných slovách   zástupcu riaditeľa SUŠ Ivana Ballu a predsedu OZ Inšpirácie Mgr. Daniela Marčeka nasledoval a prejav primátora mesta Dolný Kubín Mgr. Romana Matejova.